Czym jest stal chirurgiczna? – Lavi Design

Czym jest stal chirurgiczna?

Biżuteria to od wieków modny dodatek, który w codziennej stylizacji wykorzystuje wiele kobiet. Najczęściej są to wyroby za srebra lub złota, a także ze stali chirurgicznej. I to właśnie tym ostatnim tworzywem się dzisiaj zajmiemy. Tak jak srebro i złoto mają swoje próby, tak stal chirurgiczna ma swoje serie (od 200 do 500), które różnią się od siebie składem chemicznym.

Tego typu biżuterię najczęściej wykonuje się z podtypu stali 316L. Warto wiedzieć, że ten sam rodzaj wykorzystywany jest także w medycynie, np. do tworzenie śrub łączących kości, a także niektórych narzędzi. Próba 316L składa się z chromu, niklu, molindenu, krzemu, a także węgla, fosforu, azotu oraz siarki.

Zalety stali chirurgicznej

Nie bez powodu cieszy się ona coraz większą popularnością wśród miłośników biżuterii. Do jej zalet należy przede wszystkim dużo większa wytrzymałość na odbarwienia i zerwania, niż w przypadku złota i srebra. Co więcej, materiał ten doskonale sprawdza się do tworzenia biżuterii ze względu na to, że jest on odporny także na zarysowania.

Dużym plusem jest także trwały kolor, który nie odbarwia się pod wpływem działania promieni UV i to, że w odróżnieniu od srebra jest odporna na utlenienia. Warto również wspomnieć, że ten rodzaj tworzywa nie wymaga szczególnej pielęgnacji, wystarczy, że raz na jakiś czas przetrzesz go wilgotną szmatką.

Dlaczego warto kupić właśnie taką biżuterię?

Powodów jest wiele, ponieważ w przypadku stali chirurgicznej zdecydowanie przeważają zalety niż wady. Dlatego jeśli szukasz modnej biżuterii, która przy prawidłowym użytkowaniu, będzie służyć Ci przez długi czas, to ta będzie idealna! A dzięki temu, że jej popularność ciągle rośnie, to na pewno nie będziesz narzekać na zbyt mały wybór modeli i wzorów.

Wiedząc już czym jest stal chirurgiczna możesz w pełni świadomie zdecydować się na jej zakup. Bez obaw mogą także nosić ją również dzieci, a w razie zgubienie strata nie będzie tak duża jak w przypadku srebra lub złota, ponieważ biżuteria stalowa jest od niej dużo tańsza.

Dodaj komentarz

Zamknij