Jak czyścić biżuterię srebrną? – Lavi Design

Jak czyścić biżuterię srebrną?

Jak czyścić biżuterię srebrną?

Piękna, gładka i błyszcząca już z daleka, taka biżuteria to marzenie wielu z nas. Czy wiesz jak odpowiednio dbać i czyścić srebro, żeby dobrze się prezentowało przez cały czas i nie śniedziało? Dzisiaj poznamy na to kilka sprawdzonych sposobów!

Zanim jednak przejdziemy do czyszczenia, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz, a mianowicie na sposób przechowywania. W przypadku biżuterii wykonanej ze srebra, ma to ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie na skutek działania siarki oraz tlenu traci ona swój blask. Dlatego też najlepiej umieścić ją w szczelnym pudełku lub woreczku strunowym. Przed śniedzeniem chroni ją również częste noszenie na szyi lub dłoniach.

Czyszczenie srebrnej biżuterii – domowe sposoby

Z pewnością nie raz zdarzało Ci się wybierać i zakładać biżuterię na ostatnią chwilę lub rezygnować z ulubionego łańcuszka, ponieważ miał brzydki kolor. Jeśli nie chcesz mieć więcej takich problemów, regularnie czyść biżuterię. Poniżej znajdziesz kilka sposobów.

  1. Pasta do zębów: sprawdzi się do czyszczenia gładkich elementów wykonanych ze srebra, natomiast lepiej nie używać jej w przypadku pierścionków lub bransoletek mających ozdobne kamienie. Wystarczy nasmarować srebro pastą na całą noc, a rano dokładnie spłukać i wytrzeć do sucha.
  2. Woda z płynem do mycia naczyń: włóż do niej biżuterię, wyjmij po kilku minutach i wytrzyj do sucha. Jeśli efekt jest zadowalający schowaj błyskotki do pudełka, jeśli nie, możesz spróbować jeszcze innej metody.
  3. Soda oczyszczona: wystarczy, że połączysz ją z solą i gorącą wodą (pamiętaj, że roztwór musi mieć odpowiednie proporcje), a następnie zostawisz w nim srebro na kilka godzin, im więcej zabrudzeń, tym dłużej powinno się moczyć.

Wymienione powyżej sposoby są jednymi z najczęściej stosowanych i zazwyczaj pomagają skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Zawsze możesz też użyć specjalnie w tym celu stworzonych środków chemicznych. Jednak, jeśli zależy Ci na szybkim usunięciu zabrudzeń, ale nie posiadasz odpowiednich preparatów, to domowe sposoby będą idealne.

Dodaj komentarz

Zamknij