Jak czyścić biżuterię srebrną? – Lavi Design

Jak czyścić biżuterię srebrną?

Jak czyścić biżuterię srebrną?

Piękna, gładka i błyszcząca już z daleka, taka biżuteria to marzenie wielu z nas. Czy wiesz jak odpowiednio dbać i czyścić srebro, żeby dobrze się prezentowało przez cały czas i nie śniedziało? Dzisiaj poznamy na to kilka sprawdzonych sposobów!

Zanim jednak przejdziemy do czyszczenia, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz, a mianowicie na sposób przechowywania. W przypadku biżuterii wykonanej ze srebra, ma to ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie na skutek działania siarki oraz tlenu traci ona swój blask. Dlatego też najlepiej umieścić ją w szczelnym pudełku lub woreczku strunowym. Przed śniedzeniem chroni ją również częste noszenie na szyi lub dłoniach.

Czyszczenie srebrnej biżuterii – domowe sposoby

Z pewnością nie raz zdarzało Ci się wybierać i zakładać biżuterię na ostatnią chwilę lub rezygnować z ulubionego łańcuszka, ponieważ miał brzydki kolor. Jeśli nie chcesz mieć więcej takich problemów, regularnie czyść biżuterię. Poniżej znajdziesz kilka sposobów.

  1. Pasta do zębów: sprawdzi się do czyszczenia gładkich elementów wykonanych ze srebra, natomiast lepiej nie używać jej w przypadku pierścionków lub bransoletek mających ozdobne kamienie. Wystarczy nasmarować srebro pastą na całą noc, a rano dokładnie spłukać i wytrzeć do sucha.
  2. Woda z płynem do mycia naczyń: włóż do niej biżuterię, wyjmij po kilku minutach i wytrzyj do sucha. Jeśli efekt jest zadowalający schowaj błyskotki do pudełka, jeśli nie, możesz spróbować jeszcze innej metody.
  3. Soda oczyszczona: wystarczy, że połączysz ją z solą i gorącą wodą (pamiętaj, że roztwór musi mieć odpowiednie proporcje), a następnie zostawisz w nim srebro na kilka godzin, im więcej zabrudzeń, tym dłużej powinno się moczyć.

Wymienione powyżej sposoby są jednymi z najczęściej stosowanych i zazwyczaj pomagają skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Zawsze możesz też użyć specjalnie w tym celu stworzonych środków chemicznych. Jednak, jeśli zależy Ci na szybkim usunięciu zabrudzeń, ale nie posiadasz odpowiednich preparatów, to domowe sposoby będą idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij