Jak wybrać biżuterię ślubną – Lavi Design

Jak wybrać biżuterię ślubną

Biała zawierucha

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Kiedy już zapadnie decyzja o zawarciu małżeństwa, a termin został ustalony, rusza machina przygotowań. Trzeba pomyśleć o wszystkim, przemyśleć wiele szczegółów i odpowiedzieć sobie na nieskończoną ilość pytań: kto, co, kogo, gdzie, jak, za ile, itd. Przygotowania nabierają tempa, zaczyna się biała zawierucha, nie można o niczym  zapomnieć.

I pomimo tego, że wszystkie sprawy związane ze ślubem są niezwykle ważne, to jak świat światem najważniejszą kwestią jest wygląd panny młodej.

Każda kobieta odkąd była małą dziewczynką, marzyła o sobie w roli panny młodej i wyobrażała sobie swoją suknię ślubną. Dorosłość weryfikuje marzenia z różnych względów. Jedno jest pewne ta suknia musi być wyjątkowa. Pan młody powinien oniemieć, goście podobnie. Najlepiej, żeby jeszcze długo po uroczystości wygląd panny młodej był z zachwytem omawiany przez wszystkich.

Biżuteria, jako istotna „kropka nad i”

Wybór sukni to sprawa kluczowa i to się nigdy nie zmieni. Nie można jednak zapominać, że ślubna stylizacja nie będzie kompletna bez odpowiednio dobranej biżuterii ślubnej. To ona nadaje sukni charakteru, powie wiele o pannie młodej i dopełnia tę najważniejszą w życiu stylizację.

Przy doborze biżuterii ślubnej należy się kierować następującymi kryteriami:

1. KOLOR SUKNI

  • czysta biel – srebrne dodatki
  • złamana biel i wszelkie odcienie ivory – dobrze komponują się ze srebrem i ze złotem (w tym przypadku pod uwagę brać należy typ urody oraz kolor przewodni stylizacji)
  • ciemne écru – złoto, jeśli jednak osiągnięty ma być efekt bardziej vintage, można postawić na srebro, szczególnie to postarzane, oksydowane
  • jeśli w sukni ślubnej pojawia się akcent kolorystyczny w formie zdobień lub pasa z powodzeniem można przemycić kolor także w biżuterii – kolczyki z kolorowymi cyrkoniami w odcieniach szafiru, rubinu czy szmaragdu to świetny pomysł na ożywienie stylizacji i dodanie jej wyrazu.

2. TKANINA

Suknia wykonana z ciężkiego, grubego i gładkiego materiału będzie się dobrze komponowała  z okazałą biżuterią, bo np. subtelne perełki i delikatne wkrętki zostaną zdominowane przez kreację i zamiast ją uzupełniać zupełnie znikną. Klasyczną koronkową można zestawić ze       wzorem koronki na biżuterii. Zwiewne, dziewczęce suknie potrzebują ciekawej i delikatnej oprawy.

Jeśli suknia ma zdobienia to zawsze warto nawiązać do nich w wybranej biżuterii. W przypadku gdy gorset wyszyty jest kryształkami to warto pozostać przy bezbarwnych kamieniach – kryształach lub cyrkoniach. Jeśli natomiast na sukni znajdują się perełki to powinny one pojawić się w biżuterii. Gładkie, proste kreacje dają największe pole do popisu – można wybierać spośród szerokiego asortymentu, nie sugerując się zdobieniami na sukni.

3. DEKOLT SUKNI

To on w zdecydowanej mierze determinuje rodzaj biżuterii jaka do niej pasuje.

Rodzaje dekoltów i biżuterii:

  • bolerko – długie kolczyki, pierścionek
  • prosty – drobne kolczyki, naszyjnik typu choker
  • serce – krótki naszyjnik, bransoleta
  • okrągły – krótki naszyjnik, drobne kolczyki
  • carmen – krótki naszyjnik, drobne kolczyki
  • królowej Anny – długie kolczyki, bransoleta
  • wiązany przy szyi – naszyjnik z zawieszką bransoleta

Więcej informacji jak dopasować ślubne precjoza do rodzaju dekoltu można znaleźć tutaj.

Nadrzędną jednak zasadą, która powinna przyświecać przyszłej pannie młodej przy planowaniu swojej stylizacji w tym najważniejszym dniu życia powinno być hasło bądź sobą i wybieraj taką biżuterię, która według ciebie będzie jest najlepsza!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zamknij